Elektrické skútry bez ŘP – levný a ekologický způsob dopravy takřka pro každého. 

Výhody elektroskútru jako alternativy klasických dopravních prostředků objevuje stále více Čechů a Češek. Pro mnohé se stal nepostradatelným parťákem při jejich pojížďkách po městě, na nákupy nebo na kratší výlety. Není divu – elektroskútry nabízejí atraktivní kombinaci příznivé pořizovací ceny, nízkých provozních nákladů, dobrých jízdních vlastností, snadného řízení a ekologického a tichého chodu.

Specifickou, vyhledávanou kategorií jsou elektroskútry, k jejichž provozu není třeba řidičské oprávnění a otevírají tak možnost rychlé přepravy širokému pektru uživatelů. Tato kategorie je vymezena následujícími technickými parametry: 

  • maximální výkon 250 W
  • maximální rychlost 25 km/h

Ačkoli mají elektroskútry potenciál dosahovat vyšší výkonnosti, modely v této třídě jsou elektronicky omezeny. K jejich provozu není vyžadován ani technický průkaz, čímž odpadají také starosti s pravidelnými technickými kontrolami.

Shrňme si základní parametry v porovnání s ostatními prostředky osobní dopravy:

 

 

Elektroskútr bez řidičáku

Osobní automobil se spalovacím motorem

Skútr/motorka se spalovacím motorem

Jízdní kolo

Nízká pořizovací cena

x

x

Nízké provozní náklady

x

x

Ekologický provoz

x

x

Pohodlná přeprava bez nutnosti fyzické námahy

x

Bez řidičáku

x

x

Bez povinnosti technické kontroly

x

x

 

Jaké modely elektroskútrů můžete řídit i bez řidičáku?

E-Fichtl®

E-Fichtl od Racceway® je inovovanou verzí tradiční populární motorky, která bývala prvním dopravním prostředkem mnoha mladíků. Také elektrická verze je dobře ovladatelným strojem i pro motoristy začátečníky. Maximální rychlost je omezena na 25 km/h a ve variantě s 30 Ah baterií nabízí dojezd až 80 km na jedno nabití. Součástí výbavy je praktický uzamykatelný kufr, digitální tachometr, úsporná LED světla a klíčky s dálkovým ovládáním a alarmem. Vynikající jízdní vlastnosti zajišťují větší kola, kvalitní tlumiče a hydraulické kotoučové brzdy vpředu i vzadu. Více o E-Fichtlu si můžete přečíst zde.

E-Babeta®

Nová, elektrická E-Babeta® zaručuje díky velkým 18" kolům a precizním tlumičům pohodlnou jízdu a dobré ovládání nejen na silnici, ale i na nezpevněných cestách. Je vybavena LED světlomety, dálkovým ovládáním s alarmem, předními kotoučovými brzdami, pedály k došlapání a vyjímatelnou baterií pro snadné dobíjení. Jako ostatní elektroskútry neprodukuje žádné zplodiny, jejích provoz je tichý a také finančně nenáročný. Vybírat můžete z mnoha barevných variant.

E-Babeta® – limitovaná edice

Dojezd až 100 km, vyjímatelná lithiová baterie s kapacitou 27 Ah a přední i zadní kotoučové brzdy. To jsou hlavní devizy limitované edice E-Babety®. Dalšími výhodami jsou velká kola a kvalitní tlumiče, která stroj předurčují k jízdě nejen po městě, ale i na polních cestách. Při nákupu nyní dostanete zdarma kufr a nosič v hodnotě téměř 1600 Kč. Jako ostatní elektroskútry od Racceway® i tento model nabízí pohodlný, ekologický a ekonomický způsob cestování. Ale pozor, počet kusů této série je omezený, tedy nečekejte a vyberte svou oblíbenou barevnou variantu „limitky“ zde.

Kobra

Kobra patří mezi nejlevnější modely elektroskútrů bez řidičáku. Nabízí dojezd až 50 km, vyjímatelnou baterii pro snadné dobíjení a praktický přední košík na uložení nákupu či jiných nezbytností. Také tento elektroskútr od Racceway® disponuje úspornými LED světly, tichým chodem a zabezpečením dálkovým ovladačem s alarmem. Další parametry tohoto praktického elektroskútru můžete zjistit zde.

Prohlédněte si celou kategorii elektroskútrů bez řidičáku.