Italská Imola.

Elektrické koloběžky a elektroskútry se během posledních let staly nezbytnou součástí městského života. S jejich pomocí se můžeme pohybovat rychle, ekonomicky a ekologicky. Tato vozidla však nacházejí uplatnění nejen v městském prostředí, ale také v různých sportovních disciplínách, včetně motorového sportu. Následující článek se zaměřuje na využití elektrické koloběžky Eljet a elektroskútru Racceway City21 jezdcem Oliverem Königem a týmem Orelac Racing Team.

Elektrická koloběžka Eljet je vyzbrojena silným motorem a dlouhou výdrží baterie, což ji činí ideálním pomocníkem pro rychlý pohyb po velkých plochách, jako je paddock, tedy zázemí závodního týmu. Koloběžku využívá jak samotný jezdec Oliver König pro přesun na start, tak mechanici a další členové týmu pro přepravu nářadí a vybavení.

Elektroskútr Racceway City21 je pak využíván pro delší přesuny, například pro průzkum tratě nebo transport závodníka a jeho vybavení na start z paddocku. Díky svému silnému motoru a robustní konstrukci je ideálním dopravním prostředkem i na nerovném terénu.

Oliver König i celý tým Orelac Racing Team si elektrickou koloběžku Eljet a elektroskútr Racceway City21 velmi pochvalují. Díky nim se mohou efektivně a rychle pohybovat v prostoru závodního okruhu a soustředit se tak plně na samotný závod.

Využití těchto elektrických vozidel přináší týmu řadu výhod. Kromě rychlého a snadného pohybu po závodním areálu také přispívají k ekologické udržitelnosti motorového sportu. Jde o skvělý příklad toho, jak moderní technologie mohou pomoci zefektivnit práci závodního týmu a zároveň přispět k ochraně životního prostředí.