Jak vybrat elektroskútr

Jak dobře pečovat o baterie do skútrů a elektrokoloběžek

U námi dodávaných koloběžek a skútrů jsou kvalitní, lithiové a olověné baterie, na které poskytujeme zákonnou záruku v délce 24 měsíců stejně jako na jakékoli jiné spotřební zboží. U baterií je však často zaměňována záruka za životnost výrobku , ta se řídí v tomto případě počtem nabíjecích cyklů. Pokles kapacity baterie nemůže být předmětem reklamace, jedná se o standardní vlastnost baterie , která souvisí s počtem nabíjecích cyklů

Záruka vs. životnost

Záruka se vztahuje na baterii, použitý materiál a její provedení . Vadou materiálu se považuje např. vytečení baterie při běžném používání koloběžky nebo skútru. Záruka se ale nevztahuje na případy, kdy se baterie poškodí vlastním a nevhodným jednáním uživatele (např. ponecháním stroje v rozpáleném autě a následném poškození baterie v důsledku takového jednání).

péče o baterii

Jak již bylo řečeno výše, záruka se nevztahuje na snížení kapacity baterie , protože se jedná o přirozený proces baterie  při určitém počtu nabíjecích cyklů.

Jak prodloužit životnost baterie

Jak si lze tedy užít co nejvíc zábavy na skútru nebo koloběžce na jedno nabití? Předně se přesně řiďte pokyny v přiloženém návodu.