Vaše dítě zatím jezdí jen v kočárku, ale jakmile projede kolem houkající sanitka, nespustí z ní oči? Chodíte každý den pozorovat bagry pracující na stavbě ve vedlejší ulici? Máte doma tolik angličáků, že je ani nedokážete spočítat? Pak je vaše dítě nepochybně milovníkem aut a všeho, co se pohybuje a my víme, čím mu uděláte radost. Elektrickým autíčkem.

Dětské elektrické autíčko

Dětské elektrické auto je perfektním dárkem pro vašeho malého motoristu, ale určitě potěší i všechny tatínky. Ti budou chtít rázem na procházku se svým potomkem vyrážet mnohem častěji.

jízda v elektrickém autíčku

Jízda v elektrickém autíčku je naprosto bezpečná. Dítě sice v autě sedí samo a samo ho i řídí, ale rodič má k dispozici dálkový ovladač. Autíčko tak může kdykoliv zastavit i ovládat.

Dětská elektrická auta navíc vypadají velice reálně. Při nákupu si můžete vybrat nejen barvu autíčka, ale i jeho značku. Pořídíte raději Bentley, Audi, BMW, Mercedes nebo snad Lamborghini? V nabídce jsou však kromě aut i elektrické trojkolky či čtyřkolky, pro milovníky letadel je k dispozici i letadýlko.

Tip pro vás: Pořiďte svému dítěti auto stejné značky, jakou máte vy. Váš malý motorista bude určitě rád, že může řídit stejné auto jako jeho rodiče, byť trochu menší a pomalejší.

Jízda v elektrickém autíčku a bezpečnost

Jak již bylo řečeno, jízda v elektrickém autíčku je zcela bezpečná. Auto sice řídí dítě, ale rodič může díky dálkovému ovládání do jízdy kdykoliv zasáhnout a ukončit ji, nebo třeba změnit jenom směr. Bezpečnost dítěte je zajištěna i pětibodovým bezpečnostním pásem.

Kromě klasického volantu má autíčko i pedál, kterým lze regulovat rychlost. Některé modely mají dva rychlostní módy a umožňují jet buď rychleji, nebo pomaleji. Autíčka dosahují rychlosti 6 až 7 kilometrů za hodinu (vždy záleží na konkrétním modelu).

Ačkoliv pravděpodobně s autíčkem budete vyrážet spíše jen na projížďky kolem domu, můžeme vás ujistit, že auta zvládnout až tři hodiny jízdy. Poté se musejí zase nabít.

Realistický design autíček

Elektrické auto pro děti vypadá jako opravdové. Podoba originálnímu modelu je až neuvěřitelná. Jak exteriér, tak interiér autíčka je propracovaný do nejmenšího detailu. Autentický je tvar světel i podoba sedaček. Počítat můžete například s otevíracími dveřmi nebo luxusními disky.

modely elektro aut pro děti

V interiéru autíčka naleznete palubní desku se spoustou tlačítek, volant, pedál ovládání rychlosti, ale třeba i USB vstup, aby si dítě při jízdě mohlo přehrát své oblíbené písničky.

Speciální tip pro vás: Nechte dítěti na autíčko vyrobit vlastní originální SPZku s jeho jménem.

Speciální funkce elektrických vozítek pro děti

Autíčko se nastartuje / zapne stiskem tlačítka. Následně lze jet buď dopředu nebo dozadu. Elektrické vozítko pro děti umožňuje rovněž rozsvítit světla nebo zatroubit na klakson. Dále je možné v autíčku přehrávat hudbu (a samozřejmě regulovat i její hlasitost).

Některá autíčka jsou opatřena speciálním pedálem umožňujícím regulovat rychlost, jiná mají dva rychlostí módy (rychlý a pomalý). Uvnitř autíčka je také displej, na kterém lze sledovat stav nabití baterie.

Auto pro jednoho nebo pro dva?

Některá autíčka disponují dvěma sedačkami. Tato autíčka mají obvykle 4 motory a dvě 12 V baterie. Vyšší je jak jejich nosnost (obvykle okolo 50 kg), tak samozřejmě i jejich cena. Koupě se však rozhodně vyplatí. V některých případech se totiž místo dětí může svést i štíhlá maminka.

Máte-li doma více dětí, určitě pořiďte elektrické autíčko pro dva, které umožňuje jízdu dvěma dětem zároveň. Vyhnete se tak bojům o to, kdo teď bude v autíčku sedět.

Bohužel je zde ale reálná možnost, že budete svědkem hádky o to, kdo bude autíčko řídit. Řídit autíčko je taková zábava, že vám ručíme za to, že řidičem budou chtít být obě vaše děti, a vůbec nezáleží na tom, zda máte syny nebo dcery.

dítě nastupuje od elektro autíčka

Technické detaily elektrického autíčka

Váha autíčka se pohybuje okolo patnácti kilogramů, jeho délka je asi jeden metr. Autíčka jsou vyrobena z plastu. Součástí jsou obvykle dvě baterie 6 V (nebo jedna baterie 12 V). Některá autíčka mají dva motory, o celkovém výkonu 60 nebo 70 W, jiná mají jeden motor o výkonu 60 W. Nosnost elektrického autíčka je obvykle 25 až 30 kilogramů a jízda v něm se doporučuje dětem od tří do osmi let.

Starost o elektrické autíčko

Autíčko zaparkujte v garáži nebo na jiném suchém místě. Pokud je to možné, omezte na minimum projížďky v dešti (jízda kalužemi ale autíčku neuškodí). Pravidelně kontrolujte především baterii. Nabíjejte ji vždy jen tak dlouho, jak je nezbytně nutné (8 až 10 hodin). Zbytečně dlouhé nabíjení baterii škodí.

banner