Elektroskútry - Typ motoru - Elektro
Elektrické skútry představují moderní, komfortní i ekologickou variantu dopravy. Potřebujete se snadno přepravit po městě, dojet si na nákup, do práce, na ryby, na chatu nebo třeba na koupaliště? S elektroskútrem snadno prokličkujete velkoměstským asfaltem i vesnickou cestou.
Díky elektromotoru jsou e-skútry tiché, neprodukují žádné zplodiny a jejich provoz je navíc velmi levný. Baterii snadno nabijete z kterékoli běžné elektrické zásuvky . Nespornou výhodou je také snadná údržba stroje a velmi pohodlná a jednoduchá obsluha. E-skútr je zkrátka výborný parťák pro každodenní pojížďky v řádu jednotek i desítek kilometrů.
V našem sortimentu elektrických skútrů cílíme na značkové elektroskútry RACCEWAY . Vybírat můžete z různých modelů, které se liší designem i výkonem. Pokud hledáte elektroskútr bez řidičáku , rovnou prozkoumejte naše modely retro elektroskútrů e-Babeta , e-Moped a e-Fichtl , které můžete bez obav prohánět i bez řidičského oprávnění.
Výkonnější modely nad 250 W, kam patří např. elektrické skútry řady RACCEWAY City, Smart, Extreme či Century už vyžadují řidičský průkaz na motorku či klasický řidičák na auto skupiny B. Nezapomínáme ani na důležité moto příslušenství, díky kterému vám požitek z jízdy nic nezkazí. Pro bezpečnou jízdu vás vybavíme kvalitní helmou na motorku , všechny důležité věci zase schováte do přídavného zadního kufru.
Co můžete čekat od elektroskútrů?
Kromě celé řady výhod patří k elektrickým skútrům i určité mínusy. Právě na tyto plusy a mínusy se podíváme níže:
Výhody
Ekologický provoz – nejen, že k jízdě nepotřebují benzín či olej ale jejich provozem nevznikají ani žádné nežádoucí zplodiny. Jsou také v podstatě bezhlučné, což ocení zejména okolí i zvířata, pokud jezdíte v přírodě.
Nízká cena – elektrické skútry s dobrou výbavou začínají na cenovce kolem 30 tisíc Kč. Jsou i levnější alternativy, které najdete i v naší nabídce u elektroskútrů bez řidičáku . Při cenovém srovnávání je třeba brát v potaz nejen vstupní investici spojenou s nákupem ale hlavně následný provoz, kdy se ukážou výhody oproti motorové verzi.
Kompaktní rozměry a mobilita – s lehkým elektroskútrem se můžete velmi dobře proplétat v městském provozu i jinde. Parkovat pak můžete nejen venku či v garáži ale i ve sklepě panelového domu. Žádný benzín a olej – tudíž žádný problém.
Snadná údržba – používání elektroskútru obnáší pouze několik věcí. Dobíjení baterie – 4–8 hodin, občasné omytí vodou, kontrola tlaku v pneumatikách, kontrola brzd a jednou za čas promazat některé namáhané části. Oproti běžným motorkám, jde o údržbu, kterou máte za chvilku hotovou.
Nevýhody
Omezená rychlost – pokud jste příznivcem rychlé jízdy, zde stále ještě vyhrávají klasické motorové skútry. I když se již můžete u některých výkonných elektrických skútrů setkat i s maximálkou nad 100 km/h u běžného skútru se pohybuje spíše kolem 70 km/h.
Sezónnost – elektroskútry nejsou ideální na jízdu v zimě. Nejen, že trpí baterie , ale jako u běžných motocyklů jde o dopravní prostředek určení spíše do lepšího počasí a teploty. Samozřejmě výběrem kvalitního oblečení na motorku se dá výrazně rozšířit i jezdecká sezóna, ale to již ocení pouze někteří.
Omezený dojezd – dojezd u elektrických skútrů je dán kapacitou baterie a celkovým výkonem stroje. Stále platí, že při srovnání dojezdu na jednu nádrž benzínu versus jedno dobití se s motorovým skútrem dostanete dál.
Poradna : Jak vybrat helmu na skútr